Zwalczanie Gryzoni

Deratyzacja w Warszawie

W środowisku zajętym przez człowieka częstymi gośćmi są myszy i szczury. Jako szkodniki przyczyniają się do powstawania strat materialnych, niszcząc i zakażając żywność oraz inne składowane towary. Są też roznosicielami groźnych chorób, również tych o charakterze epidemiologicznym. Sposobem na pozbycie się nieproszonych gości jest deratyzacja. W Warszawie i okolicy przeprowadza ją firma DezStop.

KONTAKT

Co to jest deratyzacja?

Deratyzacja jest zabiegiem, który ma na celu wyeliminowanie gryzoni, a w szczególności myszy i szczurów. W tym celu stosuje się zarówno odpowiednio dobrane środki chemiczne, jak i pułapki żywołowne, zatrzaskowe i różne urządzenia mechaniczne. Eliminowanie gryzoni jest procesem złożonym i wieloetapowym. Wymaga bowiem wstępnej obserwacji terenu i określenia miejsc gnieżdżenia się zwierząt oraz ustalania ich typowych ścieżek. Po usunięciu szkodników często też jest niezbędny monitoring, który pozwoli ograniczyć do minimum ponowne pojawienie się myszy czy szczurów.

 

W niektórych obiektach czy branżach deratyzacja i monitoring są obowiązkowe i narzucone przepisami. Dotyczy to przede wszystkim zakładów przetwórstwa spożywczego, lokali gastronomicznych, szpitali i innych obiektów, które prowadzą zbiorowe żywienie, a także gospodarstw rolnych. Deratyzacja jest też niezbędna w budynkach mieszkalnych, szczególnie tych wielolokalowych i zaliczanych do starego budownictwa. Ciemne, wilgotne piwnice i strychy są idealnym miejscem do życia dla myszy i szczurów.

Deratyzacja szczurów i myszy

Firma DezStop od wielu lat zajmuje się zwalczaniem wszelkich szkodników, oferując usługi z obszaru DDD. Jednym z nich jest też deratyzacja. Warszawa jest naszą siedzibą, dlatego właśnie w tym mieście i jego okolicy oferujemy skuteczne odszczurzanie oraz eksterminację szczurów. Doskonale wiemy, że jednorazowy zabieg nie jest wystarczającym rozwiązaniem. W obiektach objętych przepisami o przeciwdziałaniu zakażeniom i chorobom zakaźnym u ludzi częstotliwość jego powtarzania jest uwarunkowana prawnie. W domach prywatnych przeprowadzamy deratyzację na zlecenie klientów, jednorazowo lub cyklicznie, zależnie od wstępnej umowy.

 

Deratyzacja myszy i szczurów jest naszą specjalnością. Podobnie, jak przy usuwaniu owadów czy drobnoustrojów stosujemy metody, które zostały wielokrotnie sprawdzone w praktyce i są wysoce skuteczne. Przed rozpoczęciem deratyzacji instruujemy też naszych klientów jak przygotować obiekt do zabiegu oraz jak postępować po jego przeprowadzeniu. Wszędzie tam, gdzie zastosowanie metod chemicznych niosłoby zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, stawiamy na bezpieczne, naturalne metody

Jak przebiega deratyzacja?

Deratyzacja może być przeprowadzona jedną z trzech metod:

  • chemiczną,
  • mechaniczną (fizyczną),
  • biologiczną.

Różnice pomiędzy tymi metodami warunkują też przebieg całego procesu.

Deratyzacja chemiczna

Do unicestwiania gryzoni najczęściej stosuje się tzw. rodentycydy ostre (granulaty, trutki miękkie, płyny, zatrute ziarno) umieszczane między innymi w karmnikach deratyzacyjnych. Ich działanie polega na obniżaniu temperatury ciała gryzoni, na skutek czego wpadają w śmiertelną hipotermię. W dezynsekcji znajdują też zastosowanie antykoagulanty, które – obniżając krzepliwość krwi – prowadzą do powstawania krwotoków. Śmierć na skutek działania tych substancji następuje dopiero po pewnym czasie i po skumulowaniu związku w organizmie.

 

Zastosowanie metody chemicznej wymaga szczególnej ostrożności oraz zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Stosowane preparaty są bowiem toksyczne nie tylko dla myszy i szczurów, ale też dla psów, kotów, ptactwa czy człowieka. Ważne jest też, aby wybrany preparat biobójczy został dopuszczony na rynek.

Deratyzacja mechaniczna

Mechaniczne usuwanie myszy i szczurów jest najpopularniejszą metodą i jednocześnie jest najbezpieczniejsze dla otoczenia. Sprowadza się do umieszczenia na szlakach wędrówek specjalnych pułapek sprężynowych oraz pułapek żywołownych i klejowych. Stosuje się też chwytacze elektroniczne. Złapane do nich zwierzęta są unieszkodliwiane w humanitarny sposób. Metoda mechaniczna nie powinna być stosowana tam, gdzie są zwierzęta domowe lub małe dzieci, ze względu na ryzyko ich zranienia.

Zobacz też inne usługi w Warszawie: Dezynsekcja Warszawa , Odpluskwianie Warszawa

Deratyzacja biologiczna

Jest najbardziej bezpieczną metodą, w której wykorzystuje się naturalnych wrogów gryzoni. Niestety jest ona mało skuteczna w dużych obiektach oraz tam, gdzie występuje już plaga myszy czy szczurów. Kot lub pies doskonale sprawdzą się natomiast w ochronie gospodarstwa rolnego czy domu jednorodzinnego.

Cennik zwalczania gryzoni

Deratyzacja przeprowadzana w Warszawie i okolicy przez naszą firmę jest skutecznym sposobem na pozbycie się uciążliwych gryzoni i poprawę warunków higienicznych obiektu. Oferujemy atrakcyjne ceny usług z grupy DDD. Cennik deratyzacji nie jest precyzyjnie określony, gdyż ostateczny koszt usługi zależy od wielkości obiektu, jego układu architektonicznego, zagrożenia szkodnikami czy wybranej metody odszczurzania. Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszej firmy. Po zapoznaniu się z obiektem dokonamy wyceny.