Dezynfekcja biur i mieszkań

Dezynfekcja Warszawa

Dezynfekcja pomieszczeń polega na unieszkodliwieniu drobnoustrojów oraz szkodników. Często znajdują się one nie tylko na widocznych gołym okiem powierzchniach, ale także czają się w zakamarkach, tekstyliach domowych, na podłogach, ścianach i sufitach. Jeśli chcesz się ich skutecznie pozbyć, możesz skorzystać z profesjonalnej usługi dezynfekcji w Warszawie. Po dezynfekcji będziesz mieć pewność, że Ty, Twoi bliscy czy współpracownicy przebywacie w sterylnych pomieszczeniach.

KONTAKT

Jak dezynfekować mieszkanie lub biuro?

Dbanie o porządek w domu czy biurze polega przede wszystkim na odkurzaniu podłóg, tapicerek, myciu różnych powierzchni. Jednak w walce z wirusami, bakteriami, grzybami czy szkodnikami, takimi jak pluskwy, takie metody nie są wystarczające.

Oprysk pomieszczeń

Do dezynfekcji pomieszczeń używa się między innymi metody opryskowej. Oprysk polega na rozpyleniu odpowiednio dobranych preparatów, które opadają na ściany, meble, przedmioty codziennego użytku i neutralizują wirusy, bakterie, grzyby, pleśń, insekty. Metoda ta jednak sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których nie ma elektronicznych urządzeń, dokumentów i innych przedmiotów wrażliwych na wilgoć.

Zamgławianie pomieszczeń ULV

Drugą metodą jest zamgławianie. Dezynfekcja zamgławiaczem polega na wytworzeniu mgły z preparatu biobójczego i wody. Krople są niezwykle drobne, długo unoszą się w pomieszczeniu, docierają do każdego zakamarka, a nawet wnikają w pory ścian, sufitów, w tekstylia i podłogi. Preparat pokrywa drobnoustroje, a także owady. Te, po zetknięciu się z trującą substancją, giną w ciągu kilku godzin, a jednak preparat działa nawet do 4 tygodni. Zamgławianie to skuteczna metoda dezynfekcji, polecana w zwalczaniu pluskiew, karaluchów, wszy, pcheł, pleśni, grzybów. Likwiduje też praktycznie każdą woń. Specjalistyczne środki można dobrać nawet do źródła zapachu.

Niewielkie krople, które powstają w zamgławiaczu, nie powodują powstania zacieków na ścianach i meblach, środek można rozprowadzić w całym pomieszczeniu. Tradycyjna dezynfekcja stosowana w domach, na przykład wycieranie powierzchni środkami z zawartością alkoholu działa tylko punktowo. Tymczasem preparat biobójczy w formie mgły jest znacznie skuteczniejszy i szybszy.

Wymrażanie

Wymrażanie to kolejna skuteczna metoda dezynfekcji dostępna w Warszawie. Polega na wymrażaniu suchym lodem, bez użycia preparatów chemicznych. Jest to sposób ekologiczny i bezpieczny. Podczas zabiegu wymrażania wdmuchiwany jest dwutlenek węgla w postaci tzw. suchego lodu o temperaturze ok. -78°C. Dociera on do miejsc, w których ukryły się szkodniki i zmienia w gaz, który je mrozi. Mrożenie usuwa dorosłe osobniki, jaja i larwy pluskiew, nie zmienia zapachu pomieszczenia, nie wymaga chowania przedmiotów i produktów spożywczych, daje natychmiastowy efekt. Preparat nie wnika w strukturę mebli i domowych lub biurowych przedmiotów.

Metoda żelowa

Metoda żelowa przede wszystkim likwiduje szkodniki. Specjalny żel imituje pożywienie kuszące dla prusaków, karaluchów i mrówek, ale jest silnym środkiem owadobójczym.

Dezynfekcja mieszkania lub biura a bezpieczeństwo

Środki stosowane podczas zabiegów dezynfekcji, czy to w formie oprysku, czy zamgławiania, są bezpieczne. Wykazują dużą toksyczność, gdy chodzi o owady, nie są natomiast szkodliwe dla ssaków. Dzięki temu do domu lub biura można wrócić po 3-4 godzinach od zakończenia procesu dezynfekcji, można także wprowadzić do pomieszczeń zwierzęta domowe. Preparaty używane podczas dezynfekcji skutecznie likwidują bakterie, grzyby oraz wirusy, łącznie z wirusem SARS-CoV-2 oraz grypy, dzięki czemu przebywanie w pomieszczeniach staje się bezpieczniejsze, niż przed zabiegiem.

Niezwykle bezpieczną metodą, bo niewykorzystującą żadnych związków chemicznych i preparatów biobójczych jest wymrażanie. Metoda żelowa jest również metodą bezpieczną i nie powoduje żadnego zagrożenia dla domowników czy osób przebywających w dezynfekowanym pomieszczeniu

Ile kosztuje dezynfekcja mieszkania?

Jaka jest przeciętna cena dezynfekcji mieszkania? To zależy od powierzchni pomieszczenia oraz wykorzystanej metody, dlatego cena dezynfekcji mieszkania albo biura ustalana jest indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że insekty mają tendencję do adaptacji i uodparniają się na niektóre środki chemiczne, dlatego w wyjątkowych sytuacjach należy zabieg dezynfekcji przeprowadzić kilka razy, za każdym razem inną substancją czynną. Dokładność powyższych metod, powtarzalność i nowoczesne środki chemiczne są skuteczne w przypadku usuwania różnych typów szkodników, wirusów, bakterii, pleśni i grzybów.

Nasza oferta dezynfekcji

Chcesz poddać dezynfekcji mieszkanie w Warszawie? Nowoczesne i nieinwazyjne metody stosujemy od wielu lat. Polecamy dezynfekcję mieszkań i biur w Warszawie, usuwanie pluskiew, karaluchów i innych insektów. Dobieramy sposób dezynfekcji do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Dezynfekcję biur i mieszkań w Warszawie możemy przeprowadzić w dogodnych terminach i porach, by jak najmniej ingerować w pracę lub życie właścicieli lokum wymagającego dokładnego odkażania.