Zwalczanie insektów

Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja jest jednym z trzech zabiegów, których celem jest eliminowanie szkodników biologicznych na terenie obiektów mieszkalnych, przemysłowych, gospodarczych i w wielu innych miejscach. W przeciwieństwie do dezynfekcji (usuwanie drobnoustrojów) i deratyzacji (eliminacja gryzoni) zajmuje się zwalczaniem insektów. Często zabiegi te są łączone podczas jednego procesu, stąd też określa się je jako DDD.

KONTAKT

Profesjonalna usługa dezynsekcji na terenie Warszawy

Firma DezStop powstała wprawdzie w 2021 roku, ale tworzący ją zespół to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie eksterminacji insektów i innych szkodników. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, dlatego to właśnie w tym mieście oraz w jego okolicy świadczymy usługi dezynsekcji. Realizujemy je profesjonalnie z zastosowaniem sprawdzonych metod, wykorzystując przy tym wiedzę na temat życia i zwyczajów szkodników.

 

Przeprowadzana przez naszych fachowców dezynsekcja w Warszawie charakteryzuje się wysoką skutecznością. Eliminujemy zarówno owady domowe, jak i te gnieżdżące się w piwnicach, na strychach czy zakłócające wypoczynek w ogrodzie. Efektywnie zwalczamy pluskwy, karaluchy, mrówki, pchły, mole, rybiki, komary, wszy oraz meszki. Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody takie jak wymrażanie, zamgławianie ULV, oprysk czy metoda żelowa.

Co to jest dezynsekcja?

Dezynsekcja jest jednym z trzech zabiegów mającym na celu wyeliminowanie szkodników biologicznych, które z jednej strony utrudniają codzienne życie, a z drugiej stwarzają zagrożenie epidemiologiczne i przyczyniają się do powstawania strat materialnych. Celem dezynsekcji jest eliminowanie owadów, zarówno tych latających jak muchy i komary, jak i biegających. Przeprowadzanie zabiegów nie dotyczy jedynie usuwania dorosłych osobników przez ich trucie czy wyłapywanie.

 

Skuteczna dezynsekcja w Warszawie jest działaniem kompleksowym, którego celem jest również ograniczenie lub wręcz wyeliminowanie ryzyka ponownego zasiedlenia się insektów i ich rozmnażania. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy znać zwyczaje owadów i wiedzieć, gdzie oraz w jaki sposób rozpoznawać ich obecność. Niektóre z nich takie jak pluskwy, zasiedlają zakamarki starych kanap, wybrzuszenia tapet, a nawet kontakty. Dlatego wyeliminowanie tych szkodników wymaga stosowania metod, które zapewnią największą skuteczność.

Dezynsekcja a dezynfekcja

Jednym z często popełnianych błędów jest utożsamianie dezynsekcji z dezynfekcją. Chociaż te dwa zabiegi niekiedy są łączone w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów, w rzeczywistości obejmują eliminację innych grup żywych organizmów. Podczas gdy dezynsekcja zajmuje się zwalczaniem owadów, w procesie dezynfekcji są eksterminowane mikroorganizmy. Pomimo różnic w grupach organizmów, często stosuje się integrowane metody zwalczania szkodników (IPM).

Metody te sprowadzają się do zastosowania takich substancji chemicznych, które będą skuteczne w przypadku różnych grup szkodników. Dzięki temu można wykonać tylko jedną aplikację (oprysk), ograniczając jego szkodliwość dla zwierząt, roślin, ludzi czy środowiska. Dezynsekcja z dezynfekcją mają wiele wspólnego. Ekspansja owadów takich jak karaluchy czy pchły zazwyczaj jest konsekwencją brudu i zaniedbania. W takim środowisku są też obecnie różne szkodliwe mikroorganizmy, w tym grzyby i bakterie chorobotwórcze. Dlatego wykonanie dezynfekcji wzmacnia efekty dezynsekcji, przy okazji tworząc środowisko mniej przyjazne insektom.

Sprawdź też: Odpluskwianie Warszawa

Kiedy należy przeprowadzić dezynsekcję?

Zwalczanie szkodników nie powinno się rozpoczynać w momencie, kiedy opanują one już cały obiekt. Tempo rozmnażania karaluchów czy pcheł jest bardzo szybkie i często zbyt późno podjęta interwencja nie gwarantuje wystarczającej skuteczności. Insekty mogą pojawiać się ponownie i zabieg trzeba powtarzać. Dlatego, kiedy w domu pojawi się pierwszy karaluch, warto rozważyć, czy nie przyda się dezynsekcja. Warszawa jest miastem, w którym DezStop świadczy usługi w tym zakresie. Dlatego wystarczy do nas zadzwonić i dowiedzieć się przeprowadzanie oprysku lub zamgławiania jest już konieczne.

 

Wiele osób uważa, że na początkowym etapie zwalczanie owadów można wykonać samodzielnie. Cykl rozwojowy pchły trwa około 3-4 tygodni. Jeden dorosły osobnik składa do 50 jaj. Nietrudno obliczyć, jak szybko zwiększy się populacja tego owada. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że większość tych małych szkodników gnieździ się w miejscach, do których mieszkańcy domu nie mają dostępu. Stąd też próba ich wyeliminowania przypomina przysłowiową walkę z wiatrakami.

 

To kolejny powód, dla którego zabieg powinna przeprowadzić profesjonalna firma. Dezynsekcja z zastosowaniem zamgławiania czy innych profesjonalnych metod z pewnością będzie znacznie skuteczniejsza.

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji jest uzależnione od zastosowanej metody. Najmniej problematyczne jest metoda żelowa stosowana do zwalczania karaluchów, prusaków i mrówek. Do jego wyłożenia nie potrzeba żadnych przygotowań.

 

Jeśli celem zabiegu jest usunięcie pcheł, wszy, pluskiew i innych takich owadów mieszkanie trzeba odpowiednio przygotować. Należy wówczas:

  • przeszukać dom pod kątem miejsc najintensywniejszego występowania owadów,
  • odsunąć sprzęty od ścian i zakamarków,
  • zdemontować progi, listwy przypodłogowe, cokoły, odsłonić rurki,
  • wynieść wszystkie produkty spożywcze,
  • zabezpieczyć zabawki, szczoteczki do zębów, sztućce, ubrania, przedmioty higieny osobistej itp.,
  • wyłączyć wtyczki z kontaktów,
  • usunąć pojemniki do karmienia zwierząt.

 

Największym wyzwaniem dla specjalisty od dezynsekcji jest odpluskwianie. Dlatego przed wizytą firmy DDD warto też przygotować mieszkanie, zdejmując pościel i piorąc ją w temperaturze 60 stopni oraz odkurzając wszystkie zakamarki końcówką szczelinową. Przy takich zabiegach trzeba uważać, aby nie rozsypać pluskiew po domu.

Metody dezynsekcji

Dezynsekcja jest przeprowadzana przez firmę DezStop za pomocą czterech sprawdzonych metod:

  • wymrażanie – jest metodą bezpieczną i ekologiczną, gdyż nie wymaga stosowania toksycznych związków chemicznych. Substancją czynną jest przemysłowy dwutlenek węgla
  • zamgławianie ULV – polega na rozpylaniu w powietrzu tzw. zimnej mgły produkowanej z bezpiecznych substancji chemicznych. Mgła osiada na owadach i jest przez nie zbierana podczas przemieszczania się, prowadząc do skutecznej eksterminacji,
  • oprysk – polega na nanoszeniu mieszaniny wody i substancji chemicznej na wszystkie powierzchnie za pomocą specjalnego rozpylacza,

metoda żelowa – sprowadza się do wykładania specjalnego żelu, który swoim składem wabi owady takie jak karaluchy czy mrówki.

Dezynsekcja – cennik

Jeśli w Państwa domu lub mieszkaniu pojawiły się pluskwy, mrówki czy karaluchy najskuteczniejszym sposobem na ich eliminację będzie przeprowadzona przez nas dezynsekcja. Cena usługi zależy od czynników takich jak zastosowana metoda, rodzaj eliminowanych owadów czy powierzchnia mieszkania. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i indywidualnej wyceny usługi. Tania dezynsekcja w Warszawie i okolicy zlecona firmie DezStop to najlepszy sposób na pozbycie się nieproszonych gości.